Sort by

Janina has logged 192 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dinocroc vs. Supergator

Dinocroc vs. Supergator

2010
×
Edit this entry  
30
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Xtinction: Predator X

Xtinction: Predator X

2010
×
Edit this entry  
28
Blood Runs Cold

Blood Runs Cold

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead in 3 days

Dead in 3 days

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Komodo

Komodo

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bear

Bear

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Behemoth

Behemoth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Shark

Jurassic Shark

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Rat Man

Rat Man

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandrake

Mandrake

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Missed Call 2

One Missed Call 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mongolian Death Worm

Mongolian Death Worm

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Wishing Stairs

Wishing Stairs

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heartless

Heartless

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark

The Dark

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slaughter Night

Slaughter Night

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Orcs!

Orcs!

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombie Hunter

Zombie Hunter

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cottage Country

Cottage Country

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Haunter

Haunter

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come Out and Play

Come Out and Play

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★
Read the review Edit this entry