Sort by

Janina has logged 152 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ouija

Ouija

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Tales: Last Stop

Scary Tales: Last Stop

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Scarecrow

Scarecrow

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Priests

The Priests

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Had A Bloody Good Time At House Harker

I Had A Bloody Good Time At House Harker

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Neighbor

The Neighbor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cell

Cell

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Into the Forest

Into the Forest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Level Up

Level Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Scare Campaign

Scare Campaign

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Desierto

Desierto

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Havenhurst

Havenhurst

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Birthday

Happy Birthday

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry