Sort by

Janina has logged 132 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paranormal Asylum: The Revenge of Typhoid Mary

Paranormal Asylum: The Revenge of Typhoid Mary

2013
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robert

Robert

2015
×
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Producers

The Producers

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shrine

The Shrine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rings

Rings

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carnage

Carnage

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Show

The Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry