RSS feed for Janina

Janina has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry