Sort by

Janina has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evita

Evita

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Frontier

Frontier

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry