Sort by

Janina has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bog

Bog

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Raptor Island

Raptor Island

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Vampire Clay

Vampire Clay

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorceress

Sorceress

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wizards of the Lost Kingdom

Wizards of the Lost Kingdom

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Noise

White Noise

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry