Sort by

Jacob has logged 590 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sam

Sam

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry