Jacob has logged 36 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry