RSS feed for Zyppire
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
29
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
Edit this entry  
29
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ott Tänak - The Movie

Ott Tänak - The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mountains That Weren’t There

The Mountains That Weren’t There

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Truth and Justice

Truth and Justice

2019
×
Edit this entry  
07
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry